Zabar

Użytkownik

#2016-01-13 15:42:41 
Elo! Pytanie do Was! Otóż zakładamy rodzinną pasiekę (mamy sporą działkę za miastem, więc fajnie by było, by też jakoś pracowala ona). Pomyśleliśmy, że posiadanie własnego miodu, nie chrzczonego cukrem, ani innymi świństwami, które w sklepie można znaleźć, to najlepsze rozwiązanie. Zresztą, pszczułki to nie tylko miod w końcu ;). I teraz pytanie do Was, jak się tym wszystkim w ogóle zajć? Jak zbudować taką pasiekę, skąd pszczoły i w ogóle?

Tryton

Użytkownik

#2016-07-18 21:50:55 
Uf… hm, mam wrażenie, że nawet nie zajrzałeś do neta, żeby trochę się wywiedzieć, co? Książki też żadnej nie czytałeś?

Zabar

Użytkownik

#2016-07-18 23:54:13 
Szczerze? Nawt nie spodziewałem się, żeby ktoś o tym książki czytał. A internet to tak pobieżnie bardziej.

Tryton

Użytkownik

#2016-07-19 00:05:13 
to ja bym Ci polecał jednak zajrzeć do jakiejś książki, albo na jakiś kurs ewentualnie się wybrać. To ogromna odpowiedzialność taka pasieka Forum możesz sobie jakieś znaleźć na początek, gdzie znajdziesz niezbędne informacji dla żółtodziobów. I na litość… nim zdobędziesz jakiekolwiek pszczoły, przeczytaj jakąś książkę, zdaj sobie sprawę z tego, że to nie jest ot takie sobie hobby, które porzucisz po miesiacu, tylko to poważne zadanie wymagające dużego zaangażowania.

Zabar

Użytkownik

#2016-07-19 00:23:15 
Nie no spoko, wiem, że to nie jest tak, że się tym pobawić. To jest przemyślana decyzja i wiem z czym to się wiąże.

Stasia

Użytkownik

#2016-07-19 03:08:54 
Mam nadzieję kolego, ze dobre masz intencje, bo nasze kochane pszczółki to wrażliwe zwierzęta, z którymi zyjemy w głebokiej symbiozie. Łap stronę: pszczeliazyl.pl/. Stamąt dowiesz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć o bartnictwie na początku, będąc średnio-zaawansowanym, jak i zaawansowanym. Praca z pszczolami to dbanie o nie, ale tez i nieustanna nauka, bo te zwierzatka są narażone też na rózne choroby niestety.

Zabar

Użytkownik

#2016-07-19 04:52:59 
No dobra, a jak wogóle założyć pasiekę? Ule już jakieś sobie wyszukalem na necie, ale dalej nie wiem, jak je zasiedlić.

Stasia

Użytkownik

#2016-07-19 07:51:49 
Pierwszy rój najzwyczajniej w świecie musisz kupić, by zasiedlić ul. Może to być na zasadzie zakupu pszczelich odkładów (znajdź sobie na tej stronie, co Ci podałam, czym są odkłady), albo też całego ula. Opcji jest kilka. Musisz też sobie zadac pytanie, na jaką skalę chcesz mieć tę pasiekę, czy będziesz sprzedawać ten miód, czy raczej tylk ona na własny urzytek. Resztę poczytaj na tej stronie, albo w jakichś książkach. A najelpiej znajdź jakiegos życzliwego pszczelarza, który Ci pokaże, jak się obchodzic z pszczołami.

Zabar

Użytkownik

#2016-07-19 09:20:39 
Zalezy mi raczej na takim prywatnym wykozystaniu produktów z ula, ale kto to wie, co to będzie później. Na pewno zajrzę na tę stronę i poczytam co nieco. :) Kwestia znaleźć kogoś, kto ma większe w tym doświadczenie, ale mysle, że dam radę ;) dzięki za dyskusje!
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015