Trixie

Użytkownik

Posty: 30

Skąd: Dobrzyca

#2016-01-13 15:56:54 
Tak się zastanawiam, czym różnią się oprawki przeznaczone do montażu na zewnatrz pomieszczeń od tych przeznaczonych do montażu wewnątrz domów. Domyślam się, że chodzi o szczelność takich oprawek, ale czy tylko o to?

Rechotek

Użytkownik

Posty: 31

Skąd: Wałbrzych

#2016-08-12 05:55:31 
Ogólnie można powiedzieć, że ledowe lampy do ogrodów, różnego rodzaju reflektory, oprawy najazdowe i inne rodzaje oświetlenia instalowanego na zewnątrz budynków, wykonane są z bardziej trwałych materiałów, mniej podatnych na działanie czynników atmosferycznych, dobrze zabezpieczone przed wilgociom i blaknięciem. Lampy do wnętrz dostepne są za to w większej liczbie kształtów, mają bardziej delikatną formę, często wyposażone są w szklane klosze lub wykończone materiłami, które szybko uległby zniszczeniu po wystawieniu ich na słońce lub mróz.

ZimnaFaza

Użytkownik

Posty: 48

Skąd: Janikowo

#2016-08-12 08:16:01 
Pewnie główna różnica związana jest z oferowanym przez lampy poziomem wytrzymałości, choć patrząc na niektóre z prezentowanych na tej stronie produktów tomix.pl/oswietlenie+wnetrz.html trudno uwierzyć, że są one mniej trwałe czy mniej wytrzymałe od wielu lamp instalowanych w ogrodach czy na zewnętrznych ścianach budynków.

Galicjanka

Użytkownik

Posty: 93

Skąd: Poznań

#2016-08-12 09:04:05 
Różnice pomiędzy jednym a drugim rodzajem oswietlenie są raczej drobne i bardziej związane są z funkcją, jakie powinno ono pełnić. Pod tym adresem tomix.pl/11/oswietlenie+Cleoni znajdziesz zarówno oświetlenie zewnętrzne jak i wewnętrzne z oferty jednego producenta. Od razu widać, że różnice w sposobie wykonania czy wykończenia tych lamp są minimalne, a tak naprawdę jedynym co je odróżnia, jest funkcja jaką mają pełnic. Jedne z nich mają być instalowane na zewnątrz, a inne wewnątrz budynków.

Trixie

Użytkownik

Posty: 30

Skąd: Dobrzyca

#2016-08-12 12:01:54 
Wczesniej tak na to nie patrzyłam, ale może masz rację. W koncu chyba nie problem w przygotowaniu szczelnej oprawy, która nie spowoduje zwarcia, gdy zacznie padać deszcz. Wiekszym kłopotem jest stworzenie oświetlenia, które będzie podobało się klientowi i będzie pasowało do popularnych w danym momencie stylów aranżacji domów i mieszkan.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015