Viking50

Użytkownik

#2015-03-19 15:51:56 
Witam. Mam problem natury prawnej - chciałbym dowiedzieć jak się mogę ustanowić prokurę dla spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Chodzi mi o możliwość delegowania zadań konkretnej osobie. Oczywiście wszystko musi być zgodne z przepisami. Wiecie jak to zrobić w krótkim czasie?

SkromnyŁoś

Użytkownik

#2017-12-11 04:32:33 
Widzę, że już się trochę orientujesz w temacie, bo zazwyczaj ludzie chcą dla spółki z o.o. ustanawiać pełnomocników, co czasem ma sens, ale nie zawsze. Prokura da ci możliwość delegowania wszytskich zadań na konkretną osobę (i w sądach i w relacjach z partnerami biznesowymi itp.). Najlepiej udaj się do jakiejś kancelarii prawnej która się specjalizuje w prawie handlowym i spółek w twoim mieście

Gumisiowa_Maja

Użytkownik

#2017-12-11 05:47:20 
Ja tam bym ci radziła najpierw samemu zrobić jakiś research i poszukać informacji, bo za prawnika to nawet za informacje, którą znajdziesz łatwo w necie możesz bardzo dużo zapłacić... niestety. Są też miejsca gdzie np. an czacie albo przez telefon możesz zapytać specjalisty.

ZimnaFaza

Użytkownik

#2017-12-11 07:02:05 
Jeśli chodzi o takie prawne podstawy związane z prowadzeniem spółek bardzo polecam tego bloga http://podatkiwspolce.pl/prokura-w-spolce-z-o-o/. Sama szukałam informacji w sieci na temat sposobów na ustanowienie prokury spółki zoo i to jest jak dla mnie najbardziej wiarygodne źródło informacji. Dowiesz się z artykułu jak wygląda ustanowienie prokury, co po kolei musisz zrobić itp. No i dla mnie ważne było, ze w końcu zrozumiałam czym się dla mnie by różniło ustalenie pełnomocnika, a czym prokurenta. Więc polecam zajrzeć

Tryton

Użytkownik

#2017-12-11 07:52:55 
Jeśli nie chcesz wydawań pieniędzy są takie portale z pomocą prawną online lub tak jak wyżej pisała pani - blogi. Podstawowe info z nich uzyskasz, a potem możesz się udać do prawnika, jak już wiesz konkretnie co chcesz zrobić i orientujesz się w przepisach

Rechotek

Użytkownik

#2017-12-11 09:37:52 
Ja też korzystałem z informacji z tego bloga podatkiwspolce.pl. Piszą jasno i tłumaczą nawet takie podstawowe pojęcia, co dla mnie było ważne, bo ja nigdy w życiu nic nie miałem wspólnego z prawem. Akurat u mnie nie chodziło o prokurę tylko o zmianę formy prawnej spółki kapitałowej. No i o samym założeniu spółki też tam sporo się dowiedziałem. Artykuły są pisane w sposób prosty i zrozumiały w porównaniu do tych, które znalazłem na innych stronach.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015