Gumisiowa_Maja

Użytkownik

#2015-03-19 15:54:15 
Czołem wszystkim, muszę kupić troszkę elektryki do domku i bardzo nie chcę przepłacać – a poza tym zupełnie się na tym nie znam. :( Czy moglibyście mi trochę pomóc i wyjaśnić, co i jak? Remontuję sama nowe mieszkanie i nie mam kogo zapytać, np. jakie kupić gniazdka elektryczne – byłam w jednym markecie budowlanym i tam w dziale elektrycznym było ich po prostu tysiąc.. Czy są jakieś różnice między nimi? Czy są lepsze albo gorsze? Co warto kupić? Pomóżcie, bo sama nie przedrę się przez temat. :)

Viking50

Użytkownik

#2015-12-15 03:26:33 
Szczerze mówiąc – pisząc, ha, ha ;) – tutaj nie ma specjalnej filozofii. Gniazdko to gniazdko, owszem, różnią się między sobą stylistyką, ale dobre muszą być wszystkie jednakowo, w końcu są specjalne normy, które powinny spełniać produkty majace kontakt z elektrycznością.

SkromnyŁoś

Użytkownik

#2015-12-15 06:10:04 
No nie do końca się z tobą zgodzę, producenci przeciez robią elektrykę z różnych tworzyw, zatem są lepsze i gorsze. To widac po cenie, chociaż oczywiście największą różnicę można zauważyć w wyglądzie gniazdek. Ja tam kupiłem do domu sporo gniazdek Ospel i jestem z nich bardzo zadowolony.

Gumisiowa_Maja

Użytkownik

#2015-12-15 07:47:38 
Panowie, a co powiecie na temat włączników? Oglądałam w sklepach parę typów i najbardziej wpadły mi w oko dwa rodzaje – jedne nazywały się Schneider Anya F11 a drugie to były chyba włączniki Gira. Które według was są lepsze? Co bardziej warto kupić?

Ywona

Użytkownik

#2015-12-15 08:52:07 
Kobieto, nie spinaj się tak :), kup po prostu te, które bardziej ci się podobają. I już, tyle w temacie.

Elephant

Użytkownik

#2015-12-15 10:59:53 
Witam wszystkich, pozwolę sobie dołączyć do dyskusji, choć pytanie mam nie na temat gniazdek i włączników – interesują mnie hurtownie, które sprzedają sprzęt do automatyki budynków – może moglibyście coś polecić?

Viking50

Użytkownik

#2015-12-15 11:35:56 
A skąd jesteś? Może w mieście, które mieszkasz znam i będę umiał ci poszukać jakiejś dobrej hurtowni w pobliżu.

Elephant

Użytkownik

#2015-12-15 13:24:25 
Centralnie stolica ;), będę wdzięczny za jakieś namiary, bo muszę na już kupić coś dobrego. Zajrzę na forum jeszcze dzisiaj, jakby co. Dzięki!
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015